Skip to content

תנועות נוער

פעילויות של תנועות נוער

יער בראשית רואה בתנועות הנוער בישראל מקור לגאווה לאומית. תנועות הנוער פועלות על-פי ערכים המובילים את הדור הצעיר לחוות את העולם מהיבטים חברתיים וסביבתיים. מאז הקמתו, יער בראשית מהווה בית חם לכל סוג של פעילות קבוצתית לתנועות הנוער, הנהנים מאווירה פסטורלית, פעילויות מגוונות ומתקנים ההופכים את השהיה במקום לנינוחה ונעימה. יער בראשית תמיד שמח לארח את תנועות הנוער ומתחם היער בנוי ומאובזר על-מנת לארח ולהלין כמות גדולה של חניכים, לאורך כל השנה.

מדוע יער בראשית מתאים לאירוח תנועות נוער?

תנועות הנוער בישראל פועלות על-פי סט ערכים המקדש את אהבת הארץ, אהבת האדם ואהבת הטבע ושואפות להנחיל לחניכים שלהם מיומנויות חברתיות, אשר משרתות אותם גם במסגרת הפעילות שלהם בתנועה וגם לאחר מכן, כאזרחים פעילים ותורמים לחברה, לקהילה ולמדינה. יער בראשית מעודד ערכים אלו ומסייע לשפר מיומנויות קבוצתיות וחברתיות, על-ידי סיפוק מרחב פיזי ומנטלי בו ניתן להתמודד עם אתגרים שונים. ביער ניתן ליישם פעילויות מסוג Out Door Training – גישה הרואה בפעילויות בחיק הטבע הזדמנות לגיבוש ולליטוש היכולת לעבוד בעבודת צוות. בין אם בצורת תחרות ובין אם בצורת פעילות לא תחרותית, אתגרי ODT מוכיחים למשתתפים בהם כי הדרך להצלחה, היא על-ידי שיתוף פעולה ותיאום מלאים. בנוסף, פעילות אתגרית מפתחת את תחושת המסוגלות האישית של כל מי שמתנסה בה וההצלחה שהילדים חווים היא זו המדרבנת אותם להמשיך לפעול למען עצמם, חבריהם לתנועה ובהמשך למען הקהילה והמדינה.

החשיבות של פעילות בחיק הטבע

לא סתם יער בראשית נחשב לאחד הלוקיישנים הפופולריים ביותר לפעילויות קבוצתית של תנועות נוער, משחקי ניווט ועוד. ראשית, היער ממוקם בלב פארק גני יהושע בתל אביב, מה שהופך אותו למיקום אידיאלי – מצד אחד, ניתן להגיע אליו בקלות מכל מקום בארץ, כך שתנועות נוער מכל רחבי ישראל יכולות להתארח בו לפעילות קבוצתית ולאחר מכן לחזור לקן המקורי. יחד עם זאת, יער בראשית משרה אווירה נינוחה ופסטורלית, המהווה קרקע אידיאלית לתחושות כגון פתיחות, מוטיבציה ושיתוף פעולה – ערכים אשר כאמור יער בראשית עומד מאחוריהם והם אלו המובילים את פעילויות תנועות הנוער, כמו חג מעלות, משחקי ניווט ועוד. פעילות בחיק הטבע מאפשרת לחניכי תנועות הנוער לחוות שהיה ולינה בשטח השונה ממה שהם מכירים מחיי השגרה שלהם, להתמודד עם אתגרים חדשים ומפתיעים ולצלוח אותם לשביעות רצונם. פעילות אתגרית בחיק הטבע מאפשרת מפגש מרגש עם בעלי חיים מרתקים, משימות מעניינות וגיבוש עם קבוצת השווים, תוך הטמעה של ערכים נעלים.

ביער בראשית תמצאו כל מה שצריך לפעילות ולינה בשטח

מתחם יער בראשית נמצא בלב פארק גני יהושע המרהיב, עם נוף יפהפה המקיף אותו. על-מנת שהילדים, החניכים והצוות יוכלו ליהנות וללון ביער המושקע, המקום מגודר ובעל רישיון לקיום פעילות מחנאית. בנוסף, ניתן למצוא ביער בראשית את כל הציוד החיוני ומתקני שטח:

  • אוהל ענק
  • מבחר פינות ישיבה ברחבי היער
  • שירותים
  • מתקני שתיה הפזורים ברחבי היער
  • תאורה
  • חדר התארגנות ומנוחה פרטי לצוות, עם שירותים ומקלחת צמודים
  • מטבח שדה מסודר עם חיבור לגז, כיור וכלי בישול
  • נקודות חשמל בשטח

אל תמתינו לרגע האחרון – שריינו מעכשיו מחנה קיץ ביער בראשית

בשל הביקוש הגבוה, מומלץ לשריין ביקורים ולינה ביער בראשית די זמן מראש. לרוב, תנועות נוער חוגגות מועדים כמו יום צופה או חג המעלות או ימי שיא סמינרי אמצע לשכבה בוגרת אלו תאריכים ידועים מראש וכנ"ל גם מחנה קיץ, שלוח הזמנים שלו מתוכנן זמן רב מראש. על-מנת ליהנות מהיתרונות המופלאים של יער בראשית, מהאווירה הפסטורלית, אנו ממליצים ליצור קשר כבר עכשיו ולשריין את תאריכי האירוח במקום כך שתהיה לכם הזכות להעניק לילדים כלים שילוו אותם לאחר מכן בהמשך דרכם.

מקסימום טבע, במקסימום עיר.

תתקשרו אלי בבקשה

יער בראשית – גני יהושע פארק הירקון, תל אביב

ימים א-ה: 09:00 – 17:00 (בתיאום מראש)
יום שישי 09:00-16:00

 

manager@yaar-bereshit.co.il

055-9981478

כל הזכויות שמורות  © 2021  By Caramba Digit